Windows

Aby Vám nič nechýbalo

Všetky potrebné informácie

Farebné prevedenie

Ponúkame širokú škálu farebných prevedení, nie všetky farby je však možné aplikovať na určité typy dverí, preto je potrebné sledovať možné varianty.

Základne možnosti
 • Eco top – Ekologický povrch odolný proti oteru.
 • High top – Povrch s charakteristikou ECO TOP, navyše s neopakovateľným efektom štruktúry pravého dreva.
 • Silkstone – Povrch s charakteristikou LAMISTONE CPL, navyše s neopakovateľným efektom štruktúry pravého dreva.
 • SILKSTONE CPL 0,5 mm* – Povrch s charakteristikou a odolnosťou laminátu CPL 0,5 mm, navyše s neopakovateľným efektom štruktúry pravého dreva. Tento povrch je odporúčaný pre verejné budovy a používaný v podmienkach intenzívneho prevádzke dverí, napr. v hoteloch a kancelárskych budovách.
 • LAMISTONE CPL – Povrch s vrstvou chrániacou proti oteru a pôsobeniu chemických prostriedkov. Tento povrch je odporúčaný pre verejné budovy a používaný v podmienkach intenzívneho prevádzke dverí, napr. v hoteloch a kancelárskych budovách.
 • LAMINOVANÉ CPL 0,2 mm. – Vysoko odolný povrch odporúčaný pre verejné budovy a používaný v podmienkach intenzívneho prevádzky dverí, napr. v hoteloch a kancelárskych budovách.
 • LAMINOVANÉ CPL 0,5 mm.*
 • LAMINOVANÉ CPL 0,7 mm.*
 • LAMINOVANÉ HPL.*
 • DÝHOVANÉ – Skupina A,B,C. Dyhované dvere POL-SKONE sú natreté ekologickým UV lakom. Tento lak má podstatne vyššiu odolnosť proti poškriabaniu a pôsobenie svetla než štandardné laky, nanášané iv niekoľkých vrstvách. Vzhľadom k prírodnému charakteru dýh je možné, že sa prejaví ich rôzne odtiene a kresby.
 • STRIEKANÉ –Ekologické akrylové farby, odtiene vzorkovníka RAL a NCS * (okrem metalických) – príplatok podľa tabuľky farieb u jednotlivých modelov
 • *Farby dostupné po konzultácii s obchodným oddelením.
  Uvedené farby sa môžu líšiť od skutočných odtieňov. Môže sa vyskytnúť rozdiel v odtieni krídel, zárubní a rámčekov.

AKO URČI OTVÁRAVOSŤ

Jednoduchou pomôckou pre správne určenie otvárania dverí je  postaviť sa k dverám tak aby sme videli na pánty a otvárali ich k sebe . Potom stačí určiť stranu na ktorej sú pánty a podľa nej určíme správnu otváravosť .Ak máme pánty na ľavej strane dvere sú ľavé ak na pravej dvere sú pravé.

AKÝ ROZMER

Štandardná výška dverí podľa normy STN je 197 cm, typizovaná  šírka jednokrídlových dverí je 60 70 80 90 cm. Bežná šírka dvojkrídlových dverí je závislá od konkrétneho výrobcu, ale zvyčajne bývajú tieto rozmery 125 145 160 180 . Samozrejme dajú sa vyrobiť aj iné rozmery tie sa však považujú za ATYP nie štandardne a z pravidla bývajú výrazne drahšie. Dvojkrídlové dvere ďalej rozdeľujeme na symetrické a asymetrické podľa rozdelenia krídel. Ak máme dvere dvojkrídlové 160 cm a rozdelíme ich na 80+ 80 dostaneme dvere symetrické ak na 90+ 60 máme dvere asymetrické.

Dvere šírky 600 mm sa hodia ako vstupy do WC

Dvere šírky 700 mm sa hodia do miestnosti ako komory šatníky špajza niekedy, ako vstup do kúpeľne

Dvere šírky 800 mm sú vhodné do bežných obytných miestností

Dvere šírky 900 sa uplatnia skôr ako vstupné dvere vchodové.

 • ZPOSOB OTVÁRANIA Existuje hneď niekoľko variant otvárania dverí.Väčšinou sa riadime možnosťami priestoru a hlavnú úlohu tiež zohráva náš vkus a predstavy o vysnívamom interiéryDvere podľa spôsobu otvárania otočnéposuvné do stavebného púzdraposuvné  na stenu

  kyvné

  lámacie

 • OTOČNÉZačneme teda tradičným otočným otváraním dverí, ktoré sa hodia do každého priestoru kde nie je treba šetriť miestom. Správna vnútorná konštrukcia  otočných dverí a ich presné osadenie do zárubne zaisťujú dobrú zvukovú aj tepelnú izoláciu. Finančne je táto varianta dverí najprijateľnejšia a najlacnejšia. Najvhodnejší spôsob otvárania je na stenu v žiadnom prípade nie do priestoru, kde by sme ich museli obchádzať a mohli ohroziť osobu stojacu v priestore.
 • POSUVNÉVoľbou dverí posuvných po stene ušetríme viac miesta, vyžadujú voľný priestor na stene vedľa seba , kam ich budeme posúvať. V tomto podaní dostatočne vynikne dverné krídlo aj keď sú dvere otvorené. Horná garníža , po ktorej sa dvere posúvajú sa dá efektne zladiť s povrchom dverí, takže všetko pôsobí uceleným dojmom.Nevýhodou v porovnaní s otočnými dverami je nižšia tepelná a zvuková izolácia. Z pohľadu stavebných príprav je posuv na stenu rýchlym riešením ktoré nevyžaduje žiadne stavené úpravy.
 • POSUVNÉ DO PÚZDRANajvýhodnejším spôsobom otváranie do menších priestorov alebo interiérov kde chceme šetriť miesto sú dvere posuvné do púzdra. Na toto riešenie je treba myslieť najlepšie už pri projektovaní stavby, aby sa Vám otvorili až nečakané priestorové možnosti. Dvere sa zasúvajú do plechovej kapsy tzv. stavebného púzdra Požnáme rôzne alternatívy stavebneho púzdra podľa materiálu steny do ktorej ho budeme inštalovať, do sádrokartónovej priečky alebo murovanej priečky. Podstatnou výhodou dverí posuvných do steny je ich bezbarierové využitie a posuvom do steny elegantne vyriešite aj atypické priestory. Finančne je toto riešenie náročnejšie hlavne pre cenu stavebného púzdra.Nevýhodou tohto spôsobu je že zabudovanie stavebného púzdra patrí k hrubým stavebným pracam na kt. treba myslieť včas .Takže ak nebolo púzdro inštalované vo fázii hrubých stavebých prác, budeme sa musieť zmieriť s tým, že sa tomu kroku nevyhneme.
 • KYVNÉDvere vyžadujúce rozlet sú opatrené kyvným systémom otvárania ( špeciálne pánty) a ich pohybom musíme počítať v obidvoch miestnostiach, ktoré oddeľujú . Vďaka jednoduchej manipulácií tento dynamický prvok zapadne do priestoru s veľkou frekvenciou pohybu. Najčastejšie sa s nimi stretneme v prevádzkových jedálňach ci baroch alebo kaviarňach. Dvere ktorými prechádza obsluha alebo zásobovanie. Nevýhodou je veľmi slabá zvuková a tepelná izolácia.
 • LÁMACIEStojí za to zvážiť využiť lámacie dvere, ktoré prinášajú do interiéru okrem výraznej úspory miesta aj nevšedný vzhľad. Otvárania vybočuje len do jednej strany . Zvyčajne sú osádzané do zabudovaných šatníkov komôr povrchovo sú zladené s ostatnými interiérovými dverami tým dávajú interiéru celistvosť.