Úvod - Rattan nábytok

Nábytok je neodmysliteľnou súčasťou každej domácnosti.  Kožené či textilné gauče a súpravy, hovienky…. No nie je nábytok ako nábytok.

Začiatkom 16.storočia sa začal do Európy  dovážať  nový druh nábytku, ktorý si na prvý pohľad podmanil  ľudí svojím exotickým vzhľadom,  ľahkosťou a  prirodzenou krásou. Reč je o  ratanovom nábytku.
Tento nevšedný  druh  nábytku pochádza z Malajzie, kde je prirodzený domov rastlinky  ratan, z ktorej  sa nábytok vyrába.  Ratan je ručne zbieraný, opracovaný a čo je hlavné, každý výrobok je originálny , keďže ide o ručnú výrobu.  To zaručuje kvalitu a originalitu výrobku.

O kvalite výrobku rozhoduje  hustota výplne . Čím je výplň hustejšia, tým je pevnejšia a teda kvalitnejšia.
Existuje niekoľko  farebných prevedení. Všetky v prírodných odtieňoch. Od svetlo hnedej, medovej, po sivastú.  Rovnako  sú dostupné rôzne štýly výplní a omotáviek.

V súčastnosti sa do popredia dostávajú aj iné, menej známe  materiály na výrobu tohto ratanového nábytku.  Napríklad banánový list či vodný hyacint.  Na prvé počutie možno trochu bizardné materialy, ale  o to dodávajú  nábytku nevšednejšiu krásu .  Spôsob výroby spočíva  v zalpetaní stoniek a listov do pevných vrkôčikov, ktoré sa vpletú do ratanových konštrukcií.
Ratanový nábytok sa stáva čím ďalej obľúbenejší práve kôli svojej univerzilite.  Je vhodný  do obývačiek, kuchýň, chodieb, či do zimných záhrad alebo altánkov.  Veľmi ľahko sa kombinuje s ostatnými doplnkami či iným nábytkom. je nenáročný na starostlivosť a ošetrenie.

Ratanový nábytok pôsobí  prirodzeným dojmom. Dojmom jednoduchosti  a ľahkosti, nenútenosti.  No nejedná sa len o kreslá. Ratan disponuje  obrovským potenciálom spracovania , a tak umožňuje  výrobu  konferenčných stolíkov, váz, lamp, kvetináčov a rôznych iných bytových doplnkov.

Pokiaľ chcete obzvláštniť a zútulniť  váš domov, túžite po niečom novom, nevšednom a prírodnom, ratanový nábytok je ta správna voľba.